view cart menu separator categories menu separator faq
advanced search
categories  > Lihoviny (9)
Havana Club Anejo Blanco 37,5% 0,7l
 

Havana Club Anejo Blanco 37,5% 0,7l

Price: $100.00 currently not available     
Feedback: n/a Ask seller a question
Shipping: US-Mainland: free (more destinations)
Seller's Country: Czech Republic
Condition: Brand new
Payment with: Cash On delivery,
*The store has not been updated recently. You may want to contact the merchant to confirm the availability of the product.
Havana Club Anejo Blanco má originální jemně pískovou barvu, kterou získává po dvouletém zrání v sudech z bílého dubu. Má lahodnou chuť. Skvěle se hodí k míchání osvěžujících koktejlů.

Havana Club je jediným mezinárodně uznávaným kubánským rumem. Je značkou, která se nedá srovnávat s žádnou jinou, je spojením tradic výrobců rumu, kubánských koktejlů a historické tradice Kuby jako významné křižovatky kultur. Značka Havana Club se zrodila v roce 1878.

Extrakcí třtinové šťávy se získává melasa, která se kvasí a destiluje podle tradiční kubánské metody. Rum zraje nejméně 18 měsíců v sudech z amerického bílého dubu po bourbonu, z něhož rum získává svoji typickou zlatavou barvu. Sudy jsou uloženy v tzv. storehouses ve městě Santa Cruz del Norte ve skvělých klimatických podmínkách v blízkosti teplého Golfského proudu, teplého podnebí s vyváženou vlhkostí vzduchu a tropického slunce. Po dlouhé době zrání, míchání a filtraci vzniká pravý rum Havana Club. Jemný, lahodný, suchý, zářivý, čirý a průhledný. Mnoho odborníků, vybavených nejmodernějšími přístroji, neustále ověřuje jeho kvalitu. Poslední slovo má však mistr lihovaru, strážce tajemství tradice.

Barmanské umění se na Kubě začalo rozvíjet již v polovině 19. století. Není to nic překvapivého vzhledem k tomu, že zde existuje vše potřebné pro přípravu nejlepších koktejlů na světě: jemný kubánský rum, šťavnaté ovoce a čerstvá máta. Neméně důležitá je i tradiční trpělivost Kubánců vedoucí k tomu, že umění připravovat koktejly dosáhlo v této zemi svého vrcholu. Žhavé slunce a záliba obyvatel v dobrých věcech se přičinily o rychlé rozšíření nového způsobu konzumace. Názvy jako Mojito, Cuba Libre nebo Daiquiri byly kolem roku 1900 již velice slavné. Ve dvacátých letech 20. století vstupuje toto kubánské umění do svého zlatého věku. Na Kubě vznikla "havanská škola", kde se soustředili nejlepší barmani z celého světa. Mezi největší mistry koktejlů, kteří z této školy vyšli, jsou taková jména jako Chavez, Richard, Harold, Celestino, Gonzales - tvůrce mraženého daiquiri.

O věhlas Havana Club rumu se zasloužila paradoxně probibice v USA, která vyvolala velký příliv slavných osobností té doby na Kubu, kde koktejly tekly proudem. Ernest Hemingway, Marlene Dietrich I Gary Cooper si oblíbili kubánský rum pro jeho jemnou chuť a množství koktejlů, jejichž je základem. Základní surovinou pro výrobu pravého kubánského rumu je pečlivě vybíraná cukrová třtina. Ta se na Kubu dostala díky známému mořeplavci Kryštofovi Kolumbovi, který ji sem přivezl při své druhé plavbě v roce 1493. Plodina se velmi rychle ujala a přinášela vynikající úrodu s vysokým obsahem cukru.
Other Products from alkoholik:View all products
Havana Club Anejo 3y Especial 40% 0,7l
$100.00
Havana Club Anejo Blanco 37,5% 1l
$100.00
Karlovarská Becherovka 38% 0,7l
$100.00
Red Rum
$395.00
Four Roses Yellow label 1l
$445.00
Last Updated: 5 Aug 2007 07:35:22 PDT home  |  about  |  terms  |  contact
Powered by eCRATER - a free online store builder